Radziwiłł odejdzie z MFW

Bartek Godusławski
21-01-2015, 00:00

Dyrektor wykonawczy, były wiceminister finansów, kończy swoją misję w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Dominik Radziwiłł reprezentuje interesy Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW) w randze zastępcy dyrektora wykonawczego. W sumie będzie pełnił tę funkcję przez trzy lata. Jest to zgodne z regułami, jakie przyjęło Ministerstwo Finansów — rotacja na tym stanowisku ma następować mniej więcej co 2-3 lata. Dominik Radziwiłł trafił do MFW bezpośrednio z fotela wiceministra finansów, a zanim trafił do resortu, pracował w amerykańskimBankers Trust, francuskim Banque Armil i niemieckim Dresdner Bank. Jego następca w MFW powinien objąć obowiązki najpóźniej 1 sierpnia.

POSADY CZEKAJĄ:
Zobacz więcej

POSADY CZEKAJĄ:

Po doświadczeniu zdobytym w administracji publicznej i MFW Dominik Radziwiłł może być interesującym nabytkiem dla sektora finansowego, o ile nie zdecyduje się wrócić na posadę rządową. Marek Wiśniewski

— W Ministerstwie Finansów trwa kompletowanie krótkiej listy potencjalnych następców, co potrwa kilka tygodni — tłumaczy nasze źródło w resorcie. Z kandydatami spotka się Mateusz Szczurek, minister finansów, bo to od niego będzie zależało, kto trafi do Waszyngtonu.

— Profil następcy być powinien podobny do posiadanegoprzez Dominika Radziwiłła, dlatego jest możliwe, że będzie to kolejna osoba z resortu finansów — twierdzi nasze źródło. Zresztą regułą ostatnich lat było desygnowanie do reprezentowania interesów Polski w MFW ludzi z resortu finansów. Funkcję tę pełnili wcześniej m.in. obecni członkowie zarządu NBP: Katarzyna Zajdel- -Kurowska czy Andrzej Raczko.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Radziwiłł odejdzie z MFW