Rafako potrzebuje czasu w Jaworznie

EG
opublikowano: 28-02-2014, 09:35

Rafako złożyło spółce Tauron Wytwarzanie oświadczenie o przedłużeniu terminu ważności oferty konsorcjum Rafako z symbolicznym udziałem Mostostalu Warszawa na budowę bloku energetycznego o mocy 800–910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno.

Nowy termin związania ofertą upłynie 30 kwietnia 2014 r. Rafako przedstawiło równocześnie aneks do gwarancji wadialnej wydłużający jej okres ważności.
Przedłużenie terminów wiąże się z przedłużającymi się negocjacjami z instytucjami finansowymi (PKO BP, PZU i BGK) i innymi podmiotami zainteresowanymi udziałem w realizacji projektu Jaworzno. Swoboda Rafako jest ograniczona z racji tego, że spółka należy do upadłej grupy PBG i jest największą nadzieją wierzycieli na odzyskanie pieniędzy.

- Struktura finansowa i organizacyjna realizacji projektu Jaworzno została już w znacznym stopniu uzgodniona. W najbliższych tygodniach zamierzamy zintensyfikować negocjacje nad wiążącymi umowami i porozumieniami m.in. z Siemensem, jako partnerem technologicznym. Omówiliśmy harmonogram dalszych prac, którego realizacja wymaga dodatkowego czasu. Teraz skupiamy się na wykonaniu uzgodnionych zadań i zamierzamy podpisać kontrakt z zamawiającym w aktualnym terminie obowiązywania oferty – mówi Paweł Mortas, Prezes Rafako.

Spółka informuje jednak, że instytucje finansowe zainteresowane udziałem w projekcie Jaworzno w charakterze gwarantów, wstępnie uzgodniły strukturę gwarancji oraz warunków transakcji. Rafako już zbiera podwykonawców i pieniądze na realizację kontraktu. Jego zarząd zwołał na 24 marca 2014 r. walne zgromadzenie akcjonariuszy, które ma zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki. Pozyskane z emisji akcji pieniądze przeznaczone zostaną na realizację kontraktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu