Raiffeisen: To tylko korekta

opublikowano: 06-02-2018, 12:06
aktualizacja: 06-02-2018, 12:10

Obserwowane na giełdach spadki analitycy Raiffeisen Polbanku oceniają jako korektę dużych zwyżek z początku tego roku i 2017 r. Ale, jak zaznaczają, jest to ocena "na ten moment".

We wtorek o godz. 12.00 WIG20 spadał o około 2,5 proc., a spadki po 1,6-1,7 proc. notowane były na najważniejszych europejskich parkietach po tym, jak na wczorajszej sesji S&P500; spadł o 4,1 proc., a Dow Jones o 4,6 proc. 

"Zakładamy, że podwyższona zmienność w notowaniach indeksów giełdowych może utrzymywać się nawet cały bieżący tydzień. Skala spadku może niektórych zaskakiwać, jednak należy pamiętać, że zmienność przez długi czas utrzymywała się na bardzo niskich poziomach, natomiast obecnie mamy miejsce z przesileniem rynkowym, który sprowadzi ceny aktywów na bardziej atrakcyjne poziomy" - komentują analitycy Raiffeisena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu