Rainbow Tours planuje budowę własnej sieci hotelowej

ISBNews
opublikowano: 18-05-2015, 14:37

Rainbow Tours uważa, że dla spółki nadszedł czas na inwestycje w branżę hotelową, podała firma. Na przestrzeni kilku lat planowane jest od kilku do kilkunastu obiektów w kluczowych destynacjach turystycznych w drodze kupna lub długoletniej dzierżawy.

"W opinii zarządu spółki, nadszedł czas na inwestycje w branżę hotelową - dzięki temu spółka będzie kontrolować (choć, oczywiście, w niepełnym i ograniczonym zakresie) obsługę klientów od fazy organizacyjnej (przygotowanie produktu) przez moment zakupu imprezy (własna sieć sprzedaży, call center i strona www) aż po zakwaterowanie klienta w destynacji turystycznej" - czytamy w komunikacie.

Rainbow Tours ocenia, że uzyska korzystne, "wyjątkowe na rynku polskim" synergie związane z kontraktowaniem miejsc (wyłączność, specjalne ceny), a dzięki wiedzy o potrzebach klientów (uzyskanej w procesie sprzedaży) będzie w stanie lepiej zaspokoić ich oczekiwania w miejscu pobytu poprzez specjalnie sformatowane atrakcje w hotelach spółki.

W połowie maja firma zawarła umowę przedwstępną przejęcia spółki K.G. Athanasopoulos - I. Sklivas (Spółka Akcyjna), która jest właścicielem hotelu President w Laganas na greckiej wyspie Zakynthos. Wartość inwestycji związanej z zakupem i remontem obiektu Rainbow Tours szacuje na około 1,67 mln euro.

"Po remoncie (którego zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2015) hotel dysponować będzie 93 pokojami o standardzie 4*, przestronną restauracją, 2 barami i zapleczem rekreacyjnym w postaci 2 basenów i ogrodu. Według opracowanego konceptu hotel ma pracować w tak lubianej przez polskich turystów formule all inclusive" - czytamy dalej.

W dalszych planach jest rozbudowa hotelu o kompleks spa. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię budowy silnej marki turystycznej, podsumowano w informacji.

Biuro podróży Rainbow Tours jest notowane na GPW od 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Rainbow Tours planuje budowę własnej sieci hotelowej