Rakuten zarobił 990 mln USD na inwestycji w Lyft

opublikowano: 01-04-2019, 06:53

Japońska spółka Rakuten poinformowała, że zaksięguje 110 mld JPY (989,7 mln USD) zysku w minionym kwartale z inwestycji w akcje Lyft, donosi Reuters.

Rakuten był największym akcjonariuszem Lyft przed jego IPO, miał 13 proc. akcji. W piątek amerykańska firma parataksówkowa weszła na giełdę. W dniu debiutu na Nasdaq jej akcje zdrożały o 9 proc. do 78,29 USD, co daje jej kapitalizację 22,2 mld USD.

Akcje Rakuten taniały w poniedziałek na giełdzie w Tokio. Inwestorzy zdyskontowali sukces oferty Lyft wcześniej. Kurs Rakuten wzrósł o 38 proc. w tym roku.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy