Ramy na pomoc pracodawcy

RAF
28-11-2011, 00:00

KWALIFIKACJE

Krajowe Ramy Kwalifikacji (KRK) to jeden z głównych tematów konferencji „Polska konkurencyjna na globalnym rynku” zorganizowanej przez PKPP Lewiatan.

Jak wynika z różnych badań, około 40 proc. pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników o odpowiednich umiejętnościach.

Zdaniem prelegentów pomocą może być KRK, czyli — w skrócie — usystematyzowanie kwalifikacji. Ocenę kompetencji pracownika ułatwiałby opis konkretnych umiejętności i ich poziomów, które zdobywa się na studiach i na szkoleniach.

Od lutego 2011 r. naukowcy, pracodawcy i nauczyciele toczą debatę o Polskiej Ramy Kwalifikacji. Przedsięwzięcie realizuje Instytut Badań Edukacyjnych. Europejskie Ramy Kwalifikacji wprowadził Traktat Lizboński i każde państwo unijne musi przygotować odpowiednie rozwiązanie krajowe. Takie dokumenty stworzyły już Wielka Brytania, Francja i Irlandia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ramy na pomoc pracodawcy