Randstad przejął Start People

DCZ
opublikowano: 01-07-2013, 00:00

Agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad przejęła część firmy USG People w Europie, działającej w Polsce pod nazwą Start People.

W wyniku tej transakcji na naszym rynku prywatnych usług zatrudnienia powstaje największy usługodawca. Połączony potencjał obu firm pozwoli na kierowanie do pracy ponad 20 tys. pracowników każdego dnia.

Zagęszczona zostanie też sieć biur, co ułatwi bezpośredni kontakt z konsultantami firmom i osobom szukającym pracy. To już piąte przejęcie przeprowadzane przez Randstad w Polsce. Po ostatniej transakcji firma przewiduje obroty przekraczające 660 mln zł (łączne obroty obu firm za rok 2012).

W szerszym ujęciu transakcja dotyczy sześciu europejskich krajów i zwiększa udziały rynkowe Randstadu w Polsce, Hiszpanii, we Włoszech, w Szwajcarii i Luksemburgu. Dzięki przejęciu firma wchodzi również na rynek austriacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu