Raport dzienny z NewConnect

KZ
27-11-2009, 13:56

Znów więcej spółek na alternatywnym rynku traci na wartości, niż zyskuje. Obroty są dziś jednak relatywnie małe.

Tuż przed godz. 14.00 19 spółek z NewConnect drożało, 39 traciło na wartości, a kurs 44 nie zmieniał się. NC Index spadał o 0,75 proc. do 47,89 pkt.

Najmocniej w górę (ale przy symbolicznych obrotach) szły notowania Milkpolu, a także Call2Action. Ta spółka zdaniem „PB” jest warta uwagi ze względu na rychłe zwiększenie skali działalności (szczegóły w dzisiejszym wydaniu gazety). Drożały też papiery inne spółki, na którą zwróciliśmy uwagę - Ekopolu. Spółka poinformowała dziś o rozpoczęciu realizacji projektu „Wdrożenie innowacyjnego systemu B2B w zakresie dystrybucji paliw”, dofinansowywanego przez PARP. Zgodnie z zasadami projektu została zwarta umowa obsługi paliwowo logistycznej mikrostacji paliw w Gliwicach. Łączna wartość kontraktu to 1,3 mln zł netto. Umowa obowiązywać będzie przez 48 miesięcy z możliwością jej przedłużenia.

Poznański sąd okręgowy zdecydował tymczasem o oddaleniu powództwa ZD Mewa przeciwko GPPI w sprawie uchyleniu uchwał WZA GPPI z 29 czerwca, dotyczących wyboru przewodniczącego zgromadzenia i zarządzenia 30-dniowej przerwy.

Nicolas Games podpisał umowę z autoryzowanym doradcą, również notowaną na NewConnect spółką GoAdvisers. Doradcy pomogą NG we wprowadzeniu na rynek PDA i akcji serii E.

Najmocniej spadały notowania Perfect Line. Akcje upadłej spółki wyceniane są już na zaledwie 1 grosz. Wkrótce decyzją GPW firma zniknie z notowań. To pierwszy taki przypadek na alternatywnym rynku.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Raport dzienny z NewConnect