Ratowanie Optimusa

KL
opublikowano: 22-02-2008, 00:00

Nadzór zatwierdził prospekt emisyjny Optimusa. Bedzie emisja ratunkowa, jest też ciekawa prośba do sądu.

Nadzór zatwierdził prospekt emisyjny Optimusa. Bedzie emisja ratunkowa, jest też ciekawa prośba do sądu.

Dawny gigant polskiego rynku komputerowego może wyemitować akcje, z których sprzedaży chce zebrać prawie 19 mln zł. Zarząd spółki wielokrotnie podkreślał, że te pieniądze mogą uratować firmę przed upadłością. Po informacji o zatwierdzeniu prospektu akcje Optimusa podrożały wczoraj o 6,15 proc., do 2,76 zł.

Zarząd Optimusa nie chciał komentować komunikatu. Niedawno złożył po raz kolejny wniosek o upadłość, ale wieczorem poinformował, że poprosił sąd o odroczenie rozprawy do czasu ratunkowej emisji akcji. Strata Optimusa w 2007 r. wyniosła 18 mln zł.

Z prospektu wynika, że największymi wierzycielami firmy są Bank Pekao (6,8 mln zł) i Microsoft (2 mln zł). W sumie firma ma 13,5 mln zł długu. 4,3 mln zł z emisji Optimus zamierza wydać na rozwój oferty oraz wejście na nowe rynki zbytu — czeski, słowacki i litewski. Spółka chce to zrobić we współpracy z ABC Datą. Jeśli nie wystarczy na to pieniędzy ze sprzedaży akcji, zamierza po odzyskaniu płynności finansowej zaciągnąć kre- dyty

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane