Real sprzedawał mundury Wehrmachtu

opublikowano: 05-12-2017, 11:42
aktualizacja: 05-12-2017, 11:44

Na platformie internetowej niemieckiej sieci supermarketów Real można było do niedawna kupić mundury żołnierzy Wehrmachtu, informuje Handelsblatt.

Na stronie Real.de mundur Wehrmachtu można było kupić za 53,90 EUR. Choć mundurowi brakowało odpowiednich emblematów, to opis już nie pozostawiał wątpliwości o jakie wojska może chodzić: „Kostium żołnierza wygląda szczególnie przerażająco z oferowaną przez nas maską Adolfa Hitlera!”.

Oprócz mundurów w serwisie Reala można było kupić również hełm jednostek Africa Korps czy notatnik z wizerunkiem nazistowskiego żołnierza.

Sieć Real na swojej platformie internetowej nie tylko sama sprzedaje produkty, ale podobnie jak Amazon czy eBay oferuje innym przestrzeń do sprzedawania własnych produktów. I tak też się stało w przypadku artykułów nazistowskich.

Real szybko zareagował na doniesienia o kontrowersyjnych produktach sprzedawanych za pośrednictwem jego serwisu.

„Real stanowczo dystansuje się od oferty i sprzedaży tych artykułów (…) Podejrzane artykuły po pierwszych sygnałach zostały natychmiast usunięte z oferty sklepu internetowego”, poinformował Real w komunikacie skierowanym do mediów.

W serwisie real.de znajduje się około 12 mln produktów, z czego przeważająca część to oferta partnerów zewnętrznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Real sprzedawał mundury Wehrmachtu