Recenzje

Grażyna Sobolewska
04-12-1998, 00:00

RECENZJE

Krzysztof Obłój

Strategia sukcesu firmy

Rynek przypomina trochę zatłoczony tramwaj w godzinach szczytu, niby wszystkie miejsca zajęte i nie ma gdzie palca wcisnąć, a jednak co chwila komuś udaje się dostać do środka i nawet rozsiąść się wygodnie. Trzeba tylko bardzo chcieć i zastosować odpowiednią strategię, która jest kluczem do sukcesu.

Ogromnym atutem książki (oprócz dobrej dokumentacji i świetnego języka, jakim posługuje się autor) jest jej mocne osadzenie w polskich realiach. Polecamy menedżerom i biznesmenom.

Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Marian Walczak

Prospektywna analiza finansowa w przedsiębiorstwie

Przedsiębiorstwo funkcjonuje w ciągle zmieniającej się rzeczywistości, samo wywołuje zmiany i zmianom podlega. Zdaniem autora, aby analiza finansowa mogła stanowić skuteczne narzędzie w budowaniu strategii przedsiębiorstwa, należy uwzględnić nowe warunki funkcjonowania. Celem proponowanej metody jest m.in. zachowanie tego co dla współpracy europejskiej istotne, zwiększenie zdolności do adaptacji polskich przedsiębiorstw oraz zachowanie autonomii gospodarczej i finansowej.

Autor prezentuje wyjątkową umiejętność pisania o rzeczach skomplikowanych w sposób prosty i zrozumiały. Polecamy ekonomistom, studentom ekonomii i wydziałów pokrewnych.

Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Sangowskiego

Ubezpieczenia gospodarcze

Nowoczesna prezentacja problematyki ubezpieczeń gospodarczych. Autorzy skoncentrowali się na zagadnieniach teorii i praktyki ubezpieczeniowej, na teorii ryzyka i jego transferu, rynku ubezpieczeniowego, ekonomiki i organizacji, a także na systemach finansowych zakładów ubezpieczeniowych.

To ważna i cenna pozycja dla studentów, słuchaczy wszelkiego rodzaju kursów i szkoleń oraz pracowników instytucji, które zawodowo zajmują się ubezpieczeniami.

Wydawca: Poltext

Recenzent: Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Recenzje