Recenzje

Jarosław Królak
opublikowano: 04-12-2002, 00:00

„Podatki i prawo podatkowe” A. Gomułowicz, J. Małecki

Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis Warszawa 2002 r.

To pierwsza w Polsce publikacja tak kompleksowo przedstawiająca problematykę podatków. W zamyśle autorów ma pomóc Czytelnikom poznać podatkowe rozwiązania systemowe oraz prawne, a pogłębienie wiedzy ma przyczynić się do minimalizacji skutków opodatkowania.

W pierwszym zdaniu autorzy przypominają, że podatki towarzyszą człowiekowi od początku jego istnienia. Przedstawiają przy tym koncepcje podatkowe pojawiające się w kolejnych epokach.

Maksyma „ten kto włada podatkami, sprawuje władzę większą od miecza i berła” nic nie straciła na aktualności. Skuteczną bronią przed fiskusem jest tylko rzetelna wiedza o podatkach. Dlatego autorzy tłumaczą od podstaw zasady obciążania wszystkimi rodzajami podatków, opisują zasady postępowań podatkowych, przestępstwa i wykroczenia, opodatkowanie w stosunkach z zagranicą.

Obowiązujące przepisy podatkowe wsparte są bogatym orzecznictwem NSA.

Polecam: przedsiębiorcom, doradcom podatkowym, studentom prawa i zarządzania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu