RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 07-05-1999, 00:00

RECENZJE

Hubert Izdebski

Monika Małek

Kodeks cywilny z komentarzem, orzecznictwem, skorowidzem

W każdej księgarni możemy znaleźć co najmniej kilka różnych wydań „Kodeksu cywilnego”. Ponieważ prezentowana pozycja wyróżnia się z oferty rynkowej, dlatego polecam ją szczególnej uwadze czytelników.

Wyróżnia się solidnym komentarzem wzbogaconym o orzecznictwo Sądu Najwyższego. W przypadkach, gdy oprócz uregulowań ogólnych wydano przepisy szczegółowe, autorzy przytaczają je częściowo lub całości. Nie trzeba więc sięgać do Dzienników Ustaw, aby odnaleźć wybrane przepisy. Jest to interesująca oferta dla dociekliwych, zapracowanych i leniwych.

Wydawca: TRANSIT

Teresa Górzyńska

Prawo do informacji i zasada jawności administracyjnej

Prawo do prywatności kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo do informacji. W przeciwieństwie do Amerykanów, którzy zainteresowanie życiem prywatnym swojego prezydenta doprowadzili do granic absurdu, w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia na gruncie zdrowego rozsądku. Autorka skupia się więc na następujących problemach:

- otwarciu drogi prawu do informacji w naszym orzecznictwie przez zmianę nastawienia do prawa międzynarodowego,

- jawności prawnej, która ma kardynalne znaczenie dla stosowania prawa,

- prawu do informacji w środkach masowego przekazu (prasa, radio, telewizja),

- prawu do informacji w postępowaniu administracyjnym

- ograniczeniu prywatności.

Polecam dziennikarzom i urzędnikom.

Wydawca: ZAKAMYCZE

Małgorzata Borkiewicz-Liszka

Wybór formy opodatkowania

Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą często nie wiedzą, że mają możliwość wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym, jak również nie potrafią stwierdzić, która forma byłaby dla nich najkorzystniejsza. Prezentowana książeczka to poradnik dla osób fizycznych i spółek cywilnych. Autorka unika rozważań teoretycznych, skupiając się na konkretnych rozwiązaniach i przykładach.

Wydawca: ZAKAMYCZE

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu