RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 11-06-1999, 00:00

Andrzej Tynel

Rozstrzyganie sporów gospodarczych

Kiedy negocjujące strony nie mogą się dogadać, trzeba sięgać po gotowe rozwiązania przewidziane przez prawo. Na straży skuteczności działania prawa stoi system wymiaru sprawiedliwości pozwalający uzyskać wyrok, którego wykonalność gwarantowana jest przez państwo. Zrozumienie zasad postępowania w sprawach gospodarczych wymaga znajomości organizacji wymiaru sprawiedliwości, a także podstawowych instytucji prawa procesowego.

Autor przedstawia: organizację wymiaru sprawiedliwości, postępowanie w sprawach gospodarczych, sądownictwo polubowne.

Książka jasna i przejrzysta. Polecam uwadze prowadzących małe i średnie firmy.

Wydawca: Międzynarodowa Szkoła Menedżerów

Tom Lambert

Problemy zarządzania

Struktury pierwotne wyłaniały swego przywódcę w sposób naturalny. Był to osobnik silny lub mądry. Jeśli władza oparta była na sile, to żywot władcy zapowiadał się krótko i burzliwie. Jeśli natomiast podstawą władzy była osobowość i mądrość — przywódca miał szanse na długie i spokojne panowanie ku pożytkowi współplemieńców. Właśnie ten model zarządzania proponuje autor w prezentowanej pozycji i zapowiada nadejście „ery mądrości”, która wykształci przywódcę obdarzonego elastyczną inteligencją, zdolnego wykorzystać talenty i pomysłowość zespołu, którym kieruje. Swoją drogą człowiek musi się bardzo napracować, żeby odkryć prawdy dawno już odkryte.

Polecam menedżerom wszystkich szczebli zarządzania.

Wydawca: Dom

Wydawniczy ABC

Gavin Kennedy

Negocjacje doskonałe

Negocjacje polegają na dostosowaniu pożądanych przez przeciwne strony idealnych rozwiązań do stanu, w którym te rozwiązania są możliwe do osiągnięcia.

Jak odnieść sukces stosując zastraszenie, blef oraz manipulacje. Autor przedstawia cztery etapy negocjacji, które mogą znaleźć zastosowanie we wszystkich typach rozmów, niezależnie od okoliczności.

Książka pomoże uporządkować wiedzę i zdobyte już doświadczenie. Polecam menedżerom i negocjatorom.

Wydawca: REBIS

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / RECENZJE