RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 25-06-1999, 00:00

RECENZJE

Rafał Tazbir

Ochrona interesów pracodawcy

W literaturze obejmującej stosunki pracy ochrona interesów pracodawcy jest tematem bardzo rzadko poruszanym.

Kto to widział, żeby kota bronić przed myszami? Tradycyjnie pracodawcy przypisuje się pozycję uprzywilejowaną i władczą. Jednak w warunkach zaostrzającej się konkurencji na rynku i kolizji interesów informacje, jakimi dysponuje pracownik, mogą stać się niebezpiecznym narzędziem zagrażającym interesom przedsiębiorcy. Autor analizuje zapisy kodeksu pracy, ustawy o działalności gospodarczej, kodeksu handlowego i ustawy Prawo spółdzielcze. Książka zawiera stosowne wyciągi z aktów prawnych, jak również wzory pism, umów, porozumień i wypowiedzeń, które mogą okazać się bardzo pomocne w praktyce.

Wydawca: Zakamycze

Sam Black

Public relations

Opracowanie ze wszech miar solidne i kompleksowe. Public relations traktowane jest jako integralna i równoprawna część zarządzania strategicznego firmy. Filozofia tej dziedziny zakłada, że wyznaczone cele znacznie łatwiej osiąga się przy społecznym zrozumieniu i wsparciu niż przy sprzeciwie i obojętności. Efekty prowadzonych kampanii informacyjnych stanowią zwykle wypadkową szczęścia i przypadku, tymczasem autor przedstawia kilka konkretnych i wprowadzonych z sukcesem w życie kampanii, od momentu przygotowania poprzez planowanie, aż do wdrożenia.

Wydawca: Dom

Wydawniczy ABC

Eugeniusz Maciej Pluciński

Makroekonomia gospodarki otwartej

W gospodarce otwartej obok sektora prywatnego i państwowego istnieje również sektor zagraniczny. Celem opracowania jest analiza zagadnień z zakresu:

- efektywności alokacji czynników produkcji w kontekście teorii międzynarodowego podziału pracy, w tym teorii integracyjnej

- równowagi makroekonomicznej i polityki handlowej w gospodarce otwartej

- formalnych i realnych procesów dostosowawczych polskiej gospodarki do rynku Unii Europejskiej oraz roli Niemiec w tych procesach.

Książkę polecam studentom ekonomii.

Wydawca: Wyższa szkoła Handlu i Finansów

Międzynarodowych

Recenzent:

Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu