RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 02-07-1999, 00:00

RECENZJE

Bogdan Góralczyk (red.)

Rozszerzenie Unii Europejskiej na wschód

Na temat samego procesu integracji z UE i jej skutków przyszły Europejczyk (nie wyłączając posłów, senatorów i czołówki polskiego biznesu) potrafi sklecić kilka ogólnikowych zdań. Kampania informacyjna rozpocznie się zapewne na pięć minut przed referendum. Prezentowana pozycja zawiera dokumentację pierwszego etapu integracji, doprowadzając ją do 1998 roku, a więc do rozpoczęcia negocjacji z wytypowanymi kandydatami. Książka powinna być traktowana jako lektura obowiązkowa decydentów, urzędników, a także osób które w przyszłej zjednoczonej Europie nie planują przejścia na zasiłki dla bezrobotnych.

Wydawca: Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego

Mirosław Laszczak

Psychologia przekazu reklamowego

Aby skłonić śmiertelnika do forsownego galopu w stronę sklepowych półek, na których z utęsknieniem czeka ukochany serek, proszek do prania inteligencją przewyższający użytkownika czy margaryna lepsza od niebieskiej pastylki — producenci inwestują środki równe budżetowi republiki Bongo-Bongo, a twórcy reklam poświęcają cały swój talent i potencjał intelektualny. Sądząc po efektach za dużo do poświęcenia nie mają. Do pomocy zaprzęgnięto dziedziny leżące do tej pory odłogiem, takie jak socjologia i psychologia, bo ważne okazało się zbadanie, czy rolka papieru toaletowego rozwija się od góry czy od dołu, ile kostek lodu wrzuca się do szklanki napoju chłodzącego i jakie procesy psychiczne tymi wyczynami sterują. Książkę polecam twórcom reklam — kurzu artystycznego XX wieku, a także ich zleceniodawcom.

Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu

Dominik Tomaszewski

Zakończenie najmu lokalu

Za sprawą dwóch ostatnich wojen, a właściwie zniszczeń, jakie po nich pozostały, najem lokali mieszkalnych podlegał licznym ograniczeniom. Autor przedstawia zarówno rys historyczny regulacji z zakresu najmu, jak i akty prawne obowiązujące współcześnie. Polecam szczególnie urzędnikom administracji państwowej i samorządowej, jak również samym najemcom.

Wydawca:

ZAKAMYCZE 1999

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / RECENZJE