RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 16-07-1999, 00:00

RECENZJE

Katarzyna Głąbicka

Rynek pracy w Unii Europejskiej Stan i perspektywy

Nie tak dawno rok szorowania garów w zachodniej knajpie wystarczył na zakup „malucha” i kawalerki. Polska, jak przystało na słabszą siostrę Europy, dostarczała taniej siły roboczej często wykształconej lepiej od pracodawców, ale za to biednej jak przysłowiowa mysz kościelna. Przemiany polityczne i sprawiedliwość dziejowa sprawiły, że wkrótce będziemy mogli się zrewanżować. Też mamy garnki do mycia.

Zasadniczym elementem praw obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej jest prawo swobodnego przemieszczania się, wyboru miejsca studiowania, pracy i osiedlania się. Autorka przedstawia zarówno podstawowe akty prawne, jak i strukturę zatrudnienia i charakterystykę rynku pracy UE.

Co prawda do pełnego członkostwa jeszcze nam daleko, ale z prezentowaną książką warto zapoznać się już dzisiaj.

Wydawca: Difin

Michał Adamiak

Umowy cywilne

Autor przedstawia wzory umów dotyczące: korzystania z rzeczy, przeniesienia praw, świadczenia usług, zabezpieczenia roszczeń.

Każdy opracowany wzór opatrzony jest komentarzem, a każdy komentarz podzielony został na części A i B. W części A znajdziemy syntetycznie podaną podstawę prawną.

W części B autor przedstawia orzecznictwo sądowe dotyczące określonego typu sprawy.

Książka pożyteczna i godna uwagi.

Wydawca: Difin

Monika Jagielska

Odpowiedzialność za produkt

Początki zainteresowania problematyką odpowiedzialności za produkt należy szukać w latach 60. Wówczas zwrócono uwagę na problem szkód wyrządzanych przez towary wadliwe. Przedmiotem opracowania jest analiza zasad tego rodzaju odpowiedzialności w państwach Unii Europejskiej. Przy czym pod pojęciem produktu należy rozumieć rzecz nabywaną w ramach umowy sprzedaży lub innej, której celem jest przeniesienie własności.

Pozycja szczególnie ważna, w czasach gdy na rynku szaleją wściekłe krowy i trujące kurczaki.

Polecam producentom.

Wydawca: Zakamycze

Recenzent: Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu