Recenzje

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 05-11-1999, 00:00

RECENZJE

Jerzy Raciborski

Usługi turystyczne. Przepisy i komentarz.

Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej sprawiła, że biura podróży pojawiały się niemal na każdej ulicy. Prezentowane opracowanie turystykę jako dziedzinę gospodarki traktuje kompleksowo. Czytelnicy znajdę szczegółowe omówienie zagadnień związanych z zasadami funkcjonowania organizatorów i pośredników turystycznych, ochrony klienta, procedur jakie musi spełnić kandydat na pilota i przewodnika wycieczek oraz zasady świadczenia usług hotelarskich. Polecam zarówno osobom zajmującym się świadczeniem usług w omawianym zakresie, potencjalnym klientom, jak również studentom kierunków związanych z turystyką.

Wydawca: Wydawnictwo Prawnicze.

Janina Czapska, Józef Wójcikiewicz

Policja w społeczeństwie obywatelskim

Według badań przeprowadzonych przez COMS w 1994 r. i CBOS w 1996 r. — kandydat na idealnego policjanta powinien być skrzyżowaniem Batmana i Królewny Śnieżki. Odważny, sumienny, doskonale znający prawo, życzliwy dla ludzi. Dodajmy, że zwykle jest to człowiek wyposażony w śmiercionośne narzędzie, który czasem strzela, a czasem strzelają do niego.

Autorzy prezentują obiektywne spojrzenia na instytucję jako taką, analizując jej miejsce w społeczeństwach różnych krajów Europy.

Polecam te książkę legislatorom, prawnikom i funkcjonariuszom policji. Bo stare dowcipy, o tym, że jak dwóch policjantów idzie na patrol — to jeden umie czytać, a drugi pisać, są już chyba nieaktualne.

Wydawca: Zakamycze

Łukasz Bojarski, Monika Płatek

Z prawem na ty

Ta książka powinna znaleźć się w każdym domu. Zawiera absolutne podstawy założeń polskiego systemu prawnego. W sposób niezwykle przystępny i wspomagany dodatkowo ciekawą grafiką omówiono najważniejsze regulacje prawne dotyczące takich dziedzin jak życie rodzinne, prowadzenie działalności gospodarczej, problem winy i kary itp.

Wydawca: Zakamycze

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu