Recenzje

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 12-11-1999, 00:00

RECENZJE

Adam Nita

Stosunek prawnopodatkowy. Obowiązek i zobowiązanie podatkowe

Spośród wielu możliwych stosunków społecznych i międzyludzkich tylko niektóre (na szczęście) regulowane są przez prawo. Prawo podatkowe, mimo że jest uznawane za odrębną dziedzinę, również nie stosuje pojęcia stosunku prawnopodatkowego. Polecam książkę legislatorom i specjalistom od prawa podatkowego.

Wydawca: Zakamycze

Magdalena Lech-Chełmińska, Violetta Przybyła

Wzory pism procesowych w sprawach rodzinnych z komentarzem

Prezentowane opracowanie obejmuje kilkadziesiąt wzorów pism procesowych, opatrzonych szczegółowym komentarzem. Kontakt z wymiarem sprawiedliwości obwarowany jest całym szeregiem reguł i zasad. Nieprzestrzeganie tej swoistej etykiety, utrudnia stronom ochronę ich praw, a sądowi uzyskanie istotnych informacji pozwalających na zbadanie okoliczności sprawy. W prezentowanej książce uwzględniono ostatnie nowelizacje kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego.

Wydawca: Wydawnictwo Zrzeszenia Prawników Polskich

Ron Johnson

Doskonała praca zespołowa

Praca zespołowa to forma działalności doskonale sprawdzająca się w świecie przyrody. Czy to w stadzie wilków czy słoni hierarchia jest z góry ustawiona, wiadomo kto i jakie miejsce zajmuje w szeregu. Te cechy od dawna zostały dostrzeżone i wykorzystane. Psie zaprzęgi przemierzające śnieżne pustynie jednoczył wspólny cel i osobowość przywódcy. Z reguły jest nim zwierzę najsilniejsze, najmądrzejsze i wcale nie spokrewnione z facetem wylegującym się na saniach i nie złączone z nim powinowactwem partyjnym. Ten ostatni szczegół umyka uwadze pracodawców. Przywódca zaprowadza porządek w zespole, nagradza, motywuje, pomaga. Dobry zaprzęg zjednoczony wspólnym celem może osiągnąć wszystko, co tylko zechce, ale znalezienie dobrego przywódcy to sztuka, którą posiedli nieliczni.

Nie wiem, czy prezentowana książka zmieni coś w świecie kierowników i kierowanych, ale polecam ją szczególnej uwadze.

Wydawca: Rebis

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu