Recenzje

Grażyna Sobolewska
26-11-1999, 00:00

RECENZJE

Andrzej Drwiłło

Procedury celne w świetle przepisów kodeksu celnego

Cło jest instytucją prawa finansowego przeznaczoną do czyszczenia kieszeni osób przywożących i wywożących towary z terytorium państwa polskiego. Jeśli w przypadku zwykłych podatków można przy odrobinie dobrych chęci uwierzyć, że w zamian coś tam otrzymujemy, to w przypadku opłat celnych takich założeń nie ma. Stosowanie ceł chroni strategiczne dziedziny gospodarki i nowe sektory przed konkurencją międzynarodową oraz rynek wewnętrzny w okresie recesji. W prezentowanym opracowaniu cło zostało potraktowane w sposób kompleksowy, od teorii poprzez uregulowania szczegółowe. Polecam prawnikom, studentom prawa, a także eksporterom i importerom.

Wydawca: Wydawnictwo Prawnicze LEX

Philip Kotler

Kotler o marketingu. Jak kreować i opanowywać rynki

Promować można wszystko: ludzi, miejsca, pomysły, doświadczenia, organizacje, produkty i usługi. Za dziesięć lat i rynki, i marketing będą funkcjonować na zupełnie odmiennych zasadach niż ma to miejsce dzisiaj. Prezentowana książka została podzielona na cztery części omawiające poszczególne typy marketingu: strategiczny, taktyczny, administracyjny i transformacyjny.

Ponieważ autor ma ugruntowaną i bardzo mocną pozycję wśród teoretyków tej dziedziny, a książka napisana jest w sposób ciekawy, polecam ja szczególnej uwadze.

Wydawca: Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu

Wess Roberts i Bill Ross

Tak postępujcie Lekcje przywództwa

Tę książkę polecam wszystkim sympatykom serialu „Star Trek” i tym podobnych bajek. Zaglądając przez ramię kapitana Jeana- -Luca Picarda, z U.S.S. Enterprise-D, statku flagowego Zjednoczonej Federacji Planet, autorzy analizują takie cechy przywódcy jak: umiejętność koncentracji i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, inicjatywa, kompetencja, komunikacja, uczciwość i sprawność dowodzenia, a wszystko to w wersji łatwej i przyjemnej.

Jak widać, każde pokolenie ma swoich bohaterów, po czasach Winnetou i czterech pancernych przyszła pora na kosmonautów i ufoludy.

Wydawca: IFC Press

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu