Recenzje

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 04-02-2000, 00:00

RECENZJE

Mirosław Nesterowicz

Prawo medyczne

Opracowanie kompleksowe, w którym autor omawia zagadnienia:

- praw i obowiązków lekarza

- OC lekarza

- OC zakładu opieki zdrowotnej, kasy chorych

- odpowiedzialności gwarancyjnej i zdrowotnej.

W komentarzu znajdziemy orzecznictwo sądów polskich, a także innych państw. Prawa pacjenta lepiej poznać w pełni zdrowia, bo może się okazać, że zmuszeni będziemy podjąć walkę nie tylko z konkretną jednostką chorobową, ale i z całym systemem radośnie wprowadzonej reformy. Polecam lekarzom, pacjentom i urzędnikom kas chorych oraz państwowej i prywatnej służby zdrowia.

Wydawca:

„Dom organizatora” — Toruń

Hanna Majszczyk i Michał Stolarek

Komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym

Ustawa o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym z 8 stycznia 1993 r. doczekała się siedemnastu zmian i nie ma gwarancji, że na tym koniec. W komentarzu opartym m.in. na orzecznictwie NSA, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, autor szczegółowo omawia zmiany.

Książkę polecam uwadze płatników ww. podatków, a zwłaszcza pracownikom księgowości.

Wydawca:

Wydawnictwo Prawnicze

Jacek Miroński

Władza i polityka w przedsiębiorstwie.

Zarządzanie przez wpływ

Przy stałych niedostatkach na rynku pracy władza nawet najmizerniejszego menedżera urasta do gigantycznych rozmiarów. Łatwo więc zgłupieć mając do dyspozycji nadmiar powszechnie pożądanego dobra, ale można też popracować nad własnymi dyktatorskim zapędami. Władza nie zawsze wiąże się z wygodnym fotelem, gabinetem i sekretarką z nogami do nieba. Według autora największą władzę mają właściwi ludzie na właściwych miejscach. Książka osadzona jest w realiach polskich, chociaż nie brakuje przykładów z podwórek położonych na zachód od Odry. Całość interesująco napisana i oparta na najnowszych zdobyczach psychologii. Polecam menedżerom, a zwłaszcza ich szefom.

Wydawca: Difin

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu