Recenzje

Grażyna Sobolewska
11-02-2000, 00:00

RECENZJE

Edwin Kawala

Kodeks cywilny, Spadki

Człowiek to istota skomplikowana. Przez całe życie zbiera, ciuła, napełnia skarbonki, a potem odchodzi do lepszego świata, pozostawiając rodzinę w stanie totalnej wojny. Postępowanie spadkowe ciągnie się latami, pożera oszczędności spadkobierców aż do końca, który dla żadnej z zainteresowanych stron nie jest szczęśliwy ani satysfakcjonujący. Gdyby tak spadkodawca trochę przyłożył się i wykorzystał grosiki, zwiedził kawałek świata to i pożyłby dłużej i krewni mieliby spokój. Prezentowaną książkę polecam czytelnikom, którzy nie zechcą skorzystać z dobrej rady. Z uwagi na solidne opracowanie, oparte na bogatym orzecznictwie, zasługuje ona na uwagę.

Wydawca: TNOiK -Toruń.

Praca zbiorowa pod redakcją Alicji Sajkiewicz

Zasoby ludzkie w firmie.

Organizacja, kierowanie, ekonomika

W dobie rosnącej konkurencji szanse na przetrwanie i rozwój mają tylko te firmy, które potrafią w sposób perfekcyjny wykorzystać najbardziej cenne zasoby każdej instytucji, czyli potencjał ludzki. Epokę poganiaczy mułów mamy za sobą i wszelkie nawyki historyczne, jakie pozostały w świadomości kadry kierowniczej, należy jak najszybciej odłożyć do archiwum. Zarządzanie oparte na informowaniu, współdziałaniu i motywowaniu to szansa i warunek utrzymania pozycji na rynku. Prezentowana książka to gruntowne studium zasad organizacji pracy i sposobów kierowania w najlepszym logistycznym ujęciu.

Wydawca: Poltext

Andrzej Huchla

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Kiedy jakiś akt prawny wchodzi w życie, nigdy nie da się do końca przewidzieć jego skutków, które pojawiają się w dziedzinach nawet dość odległych od tych, które w sensie dosłownym reguluje. Osiem lat funkcjonowania ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych pozwala na spojrzenie z pewnego dystansu zarówno na samą regulację jak i jej skutki.

Opracowanie wzbogacone o orzeczenia NSA, wydane na podstawie przepisów tej ustawy.

Wydawca: Wydawnictwo Prawnicze

Recenzent G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Recenzje