Recenzje

Grażyna Sobolewska
15-09-2000, 00:00

RECENZJE

Katrin Oppermann, Erika Weber

Język kobiet. Język mężczyzn. Jak porozumiewać się w miejscu pracy

Za kilka lat tego typu opracowania zupełnie nie będą potrzebne. Panie stają się coraz mniej kobiece, a i panowie coraz mniej męscy. Czasami trudno na pierwszy rzut oka zorientować się, z przedstawicielem której płci mamy akurat przyjemność. Kolczyk w uchu, frotka we włosach ze schodzącą trwałą ondulacją, pasemka w trzech kolorach i jeśli ktoś myśli, że to akurat kobieta, jest w błędzie. Do tego jeszcze delikatna dłoń wyciągnięta na powitanie i problem, uścisnąć czy ucałować. Podejrzewam, że podział na kobiety i mężczyzn jest podziałem wtórnym. Zanim natura rozdzieliła narządy płciowe, obdzielała rozumem i wobec jednych była hojna, a drugim nieco poskąpiła.

Mimo że autorkami prezentowanej pozycji są kobiety, to panowie zostali potraktowani z należnymi względami i szacunkiem. Książka interesująca, dobrze napisana, założenia teoretyczne ilustrowane są odpowiednio dobranymi przykładami. Polecam paniom i panom.

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Lain Ballantyne, Nigel Pavah

Ośrodki oceny i rozwoju

Od kilku lat psychologia i nauki pokrewne przeżywają prawdziwy renesans. Pisma kobiece niemal w każdym numerze zamieszczają testy, dzięki którym, po zakreśleniu odpowiedzi, można zmierzyć własny poziom atrakcyjności, stopień przywiązania partnera i bóg wie co jeszcze. Przedsiębiorcy zaprzęgają do roboty grafologów, psychologów i chiromantów, których zadaniem jest dokonanie właściwego wyboru idealnego kandydata na pracownika.

Pierwsze ośrodki oceny powstały w Europie w czasie ostatniej wojny i zajmowały się selekcją kadry oficerskiej. Jednak w przypadku wojska sprawa nie wydaje się zbyt skomplikowana. Mały do czołgu, wysoki do kompanii honorowej, a pryszczaty z odstającymi uszami do saperów.

W przedmowie wydawca poleca książkę uwadze kierowników działów personalnych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę w zakresie analizowania wymogów stanowiska pracy, szkolenia osób oceniających i prowadzenia ośrodka oceny.

Wydawca: ADS

Recenzent: Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Recenzje