Recenzje

Grażyna Sobolewska
29-06-2001, 00:00

Recenzje

Witold Tomasz Bielecki

Informatyzacja zarządzania

Żaden system nie zastąpi wykształconego i utalentowanego menedżera. Jednak menedżer doskonale zdaje sobie sprawę, że podjęcie optymalnej decyzji wymaga odrzucenia czynników subiektywnych. To, jak mylne mogą okazać się przekonania, ilustruje zabawny eksperyment przytoczony w prezentowanej książce. Otóż kilka konkurujących ze sobą zespołów otrzymało to samo zadanie, a zwyciężał pierwszy na mecie. Poinformowano uczestników, że w każdym zespole jest szpieg, który będzie utrudniał realizację zadania. Szpiegiem zostawała osoba, która wylosowała karteczkę z literą X i do końca pozostawała anonimowa. Pozostali uczestnicy mogli się jej pozbyć pod warunkiem, że anonimowo wskażą ją i zdecydują o jej usunięciu.

Każdy zespół szybko uporał się z wrogiem, szpiegów wskazano i wyeliminowano z gry. Dopiero po zakończeniu eksperymentu okazało się, że karteczek z literą X wcale nie było. Polecam studentom i praktykom.

Wydawca: Polskie

Wydawnictwo Ekonomiczne

Jerzy Gospodarek

Prawo turystyczne

Jeździmy coraz częściej i coraz dalej i coraz rzadziej turyści znad Wisły traktowani są jako zakładnicy gwarantujący wypłacalność organizatora. Rynek powoli, acz systematycznie eliminuje biura podróży, które więcej obiecywały niż były w stanie zrealizować. Nie chcę krakać na progu sezonu i namawiać ludzi siedzących na walizkach do przeczytania umowy, zwłaszcza akapitów zapisanych drobnym druczkiem, bo zawsze można liczyć na szczęście. Poza sezonem polecam prezentowaną książkę studentom hotelarstwa i turystyki, pracownikom biur podróży i hotelarzom. Wesołych wakacji.

Wydawca: Wydawnictwa

Prawnicze PWN

Recenzent:

Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu