„Recesja w USA słabnie”

MD
02-08-2009, 20:30

Stopa bezrobocia w USA może nie osiągnąć szczytu do drugiej połowy 2010 roku, uważa Timothy Geithner szef Departamentu Skarbu.

- Są oznaki, że recesja słabnie – powiedział Geithner w wywiadzie dla telewizji ABC. – Prognostycy z sektora prywatnego zgodnie przewidują, że w drugim półroczu tego roku będzie wzrost gospodarczy i spodziewają się, iż będzie on kontynuowany – dodał.

Geithner zaznaczył, że wciąż trudno powiedzieć, jak wysoki będzie wzrost.  Jego zdaniem, spadnie także wyraźnie tempo utraty miejsc pracy przez gospodarkę.

- Znów, większość prognostyków z sektora prywatnego, skorzystajmy z ich oceny, sugeruje, że bezrobocie zacznie spadać na początku drugiego półrocza przyszłego roku – powiedział. 

Geithner powiedział, że kiedy ożywienie gospodarcze osiągnie trwały charakter, rząd zajmie się redukowaniem deficytu budżetowego.  

- Ożywienie nie osiągnie znaczącej siły dopóki nie przekonamy Amerykanów, że chcemy obniżać deficyt kiedy gospodarka wreszcie ruszy z miejsca – podkreślił.

MD, Bloomberg 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / „Recesja w USA słabnie”