Redan ma już 500 sklepów

ANP
opublikowano: 21-11-2012, 12:29

Giełdowa grupa Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontów TextilMarket, pochwaliła się otwarciem 500 sklepu. Jednocześnie firma poinformowała, że optymalizuje placówki i zamyka niedochodowe.

Od początku roku sieć powiększyła się netto o 37 placówek. Zwiększenie skali działania
i rezygnacja z niedochodowych placówek ma zapewnić poprawę wyników w kolejnych okresach.

- Stawiamy na rentowne kanały sprzedaży w Polsce. Poza e-commerce obejmuje to rozwój sklepów dyskontowych TextilMarket oraz placówek franczyzowych zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na rynku rosyjskim i ukraińskim. W związku z pogarszającą się sytuacją rynkową te segmenty zapewniają nam stabilny wzrost sprzedaży i osiąganie marż na satysfakcjonującym poziomie – tłumaczy w komunikacie prasowym Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan.

Spółka podała, że w tym roku szczególnie dynamicznie rozwijana jest zagraniczna sieć franczyzowa w Rosji i na Ukrainie, która liczy 50 salonów. Do końca roku przybędzie ich 10.
- Widzimy duży potencjał wzrostu sprzedaży na rynkach wschodnich. Jednocześnie otwieranie w tym regionie sklepów finansowane jest przez naszych partnerów handlowych, dzięki czemu nie musimy angażować własnych środków - dodał Bogusz Kruszyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Redan ma już 500 sklepów