Redan poprawia wyniki

ANP
opublikowano: 19-05-2010, 00:00

Odzieżowa grupa zaczyna wychodzić ze strat. Prognoza może zostać podniesiona.

Odzieżowa grupa zaczyna wychodzić ze strat. Prognoza może zostać podniesiona.

Redan, producent i dystrybutor odzieży, nie martwi się o realizację prognozy 334 mln zł przychodów i 5,8 mln zł zysku netto w 2010 r.

— Podtrzymujemy szacunki. O ewentualnej korekcie poinformujemy po II kw. Raczej nie spodziewamy się korekty na minus — mówi Piotr Kulawiński, prezes spółki.

W I kw. grupa zanotowała wzrost sprzedaży o 8,6 proc., do 67,4 mln zł i zmniejszyła stratę netto do 1,6 mln zł z 14,5 mln zł rok temu.

— I kw. zwykle jest dla branży odzieżowej najgorszy, a my zaczynamy zarabiać — twierdzi prezes.

Mimo kryzysu spółka otworzyła w I kw. w segmencie dyskontowym 9 sklepów, w obecnym już 6, a planuje 14. Docelowo w całym roku zamierza uruchomić 51 sklepów. W branży modowej ma już 12 sklepów, a 4 są w trakcie uruchamiania.

— W tym segmencie sytuacja jest trudniejsza. Jest on bardziej uzależniony od koniunktury, a nie widzimy oznak ożywienia. Kryzys wciąż trwa — przyznaje prezes.

W I kw. sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 5 proc. r/r — do 29,7 mln zł. Za granicą urosła o 69 proc. — do 2,8 mln zł r/r. Segment dyskontowy przyniósł wzrost przychodów o 20 proc. — do 33,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy