Redan zmienił prognozy

Kamil Zatoński
opublikowano: 30-08-2011, 09:23

Według dotychczasowego planu, spółka obiecywała 14 mln zł zysku i 415,8 mln zł.

Tego wyniku nie uda się jednak osiągnąć, co zarząd tłumaczy tendencjami na rynku dyskontowym, na którym działa sieć samoobsługowych sklepów odzieżowych Textilmarket. W I połowie 2011 r. zaobserwowano tu niższą od zakładanej sprzedaż w nowo otwartych sklepach, brak wzrostu sprzedaży w sklepach, które działały także w ubiegłym roku, oraz nieznacznie wolniejszy rozwój sieci.

W obecnej prognozie skonsolidowanych wyników finansowych na cały 2011 r. zarząd założył dla segmentu dyskontowego, że w drugim półroczu br.:
- zostanie otwartych 40 nowych sklepów Textilmarket (na dzień sporządzenia prognozy otwarto 11 sklepów, podpisane są umowy najmu kolejnych 15,  a na pozostałe 14 sklepów są już wybrane i zaakceptowane lokalizacje z uzgodnionymi warunkami najmu;
- w sklepach porównywalnych zostanie utrzymany poziom sprzedaży i marży taki sam jak w 2010 r.;
- sprzedaż w nowo otwartych sklepach (działających krócej niż 12 miesięcy) będzie niższa od sprzedaży w pozostałych sklepach podobnie jak to miało miejsce w I połowie 2011 r.;
- dynamika wzrostu kosztów bieżących będzie utrzymana na takim samym poziomie jak w I połowie 2011 r. 

Spółka przedstawiła dziś także wyniki za II kwartał. W tym okresie uzyskała 93,6 mln zł przychodów (+25 proc. r/r), 4,6 mln zł zysku operacyjnego (+48 proc.) i 3,1 mln zł zysku netto (+87 proc.). Po pierwszym półroczu przychody wynoszą 170,2 mln zł, zysk operacyjny 1,8 mln zł, a zysk netto 1,1 mln zł.

- Wyniki są nieco słabsze od naszych oczekiwań, przy czym wyraźnie lepsze r/r. W naszych prognozach zakładaliśmy 5,5 mln zł zysku operacyjnego w II kwartale oraz 3,7 mln zł zysku netto. Odrobienie z nawiązką blisko 2,0 mln zł straty netto za I kwartał oceniamy pozytywnie - komentuje Sobiesław Kozłowski, analityk DM BPS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Redan zmienił prognozy