Regiony

Bogdan Tychowski, Kajetan Sroka, Grzegorz Zięba
17-12-2003, 00:00

Koszalin. Na terenie miasta zaczyna działać podstrefa Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do dyspozycji inwestorów będą grunty o powierzchni 22 ha, wycenione na 2,3 mln zł. W zamian za ten aport miasto dostało 9 proc. udziałów w spółce zarządzającej strefą.

— Inwestowaniem w tym miejscu jest zainteresowanych kilka lokalnych firm oraz inwestor z Chin, który myśli o produkcji rowerów. W styczniu ruszą z nim rozmowy — mówi Grzegorz Śliżewski, rzecznik prezydenta Koszalina.

GLIWICE. Na terenie Śląskiego Centrum Logistyki, przy ul. Portowej w Gliwicach, uruchomiony został terminal celny. W jego skład wchodzą parkingi dla TIR-ów, zaplecze socjalne, stacja kolejowa z bocznicą oraz infrastruktura portu śródlądowego. Obecnie terminal odprawia dziennie około 200 samochodów ciężarowych, 20 barek rzecznych i 100 wagonów kolejowych.

Nałęczów. Warszawska firma Warbud wygrała przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej w Nałęczowie (woj. lubelskie). Inwestorem przedsięwzięcia, ocenianego na 10,3 mln zł, jest urząd miasta.

— Z własnych środków zamierzamy wydać około 50 proc. tej kwoty — mówi Zbigniew Pacholik, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają do lipca 2005 r.

NIEDZICA. Zespół Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica- -Sromowce Wyżne z Niedzicy zamierza wybudować w Smolicach elektrownię wodną. Spółka ogłosiła przetarg na wykonawcę. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 8 stycznia. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia przewidziano na koniec 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski, Kajetan Sroka, Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Regiony