Regiony gonią Warszawę

MAG
opublikowano: 02-08-2018, 16:05

Choć w największych miastach regionalnych łączna powierzchnia biurowa wciąż jest mniejsza niż w stolicy – 4,6 mln mkw. wobec 5,4 mln mkw., to w I półroczu przybyło w nich zdecydowanie więcej biur i więcej biurowców jest w budowie.

Liderem jest Wrocław, który jako trzecie miasto w Polsce (po Warszawie i Krakowie) przekroczył 1 mln mkw. powierzchni. To we Wrocławiu zlokalizowane jest 40 proc. z 265,5 tys. mkw., które oddano do użytkowania w miastach regionalnych w pierwszym półroczu (w Warszawie – 173,5 tys. mkw.).

Na koniec roku poziom regionalnej powierzchni biurowej może przekroczyć 5 mln mkw. i zbliżyć się do warszawskiego: ma przybyć 357,1 tys. mkw., podczas gdy w stolicy - 270,4 tys. mkw. W najbliższych trzech latach w regionach do użytku zostanie oddane 0,98 mln mkw., a w Warszawie buduje się 747 tys. mkw. Regiony mają niższy od stolicy współczynnik pustostanów, który wynosi 9,3 proc. wobec 11,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu