Regulator: Niemcy nie osiągną celów dotyczących rezerw gazu

opublikowano: 18-08-2022, 19:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Klaus Mueller, szef niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci powiedział, że Niemcy niemal z pewnością nie zdołają osiągnąć celów dotyczących rezerw gazu, informuje AFP.

Mueller powiedział w czwartek, że nie liczy na osiągnięcie następnych celów rezerw tak szybko jak wcześniejszych. Jeśli chodzi o zapełnienie zbiorników w 85 proc. do 1 października przyznał, że nie jest to niemożliwe, choć „bardzo ambitne”. Odnosząc się do celu polegającego na zapełnieniu zbiorników w 95 proc. do 1 listopada przyznał, że wszystkie prognozy jego instytucji pokazują brak możliwości jego realizacji.

Mueller powiedział, że Niemcy nie unikną konieczności oszczędzania energii.

- I nie chodzi o jedną zimę, ale co najmniej dwie. I ta druga zima może być jeszcze cięższa – podkreślił. – Będziemy musieli zaoszczędzić mnóstwo gazu przez co najmniej kolejny rok. Mówiąc wprost: będą co najmniej dwie stresujące zimy – dodał.

Mueller uważa, że brak gazu w niektórych regionach Niemiec jest prawdopodobny w najbliższą zimę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane