Reinhold się spiera

KSA
opublikowano: 11-12-2009, 00:00

Przed kilkoma dniami ukazały się ogłoszenia o sprzedaży wierzytelności dewelopera. To spór z architektem.

Przed kilkoma dniami ukazały się ogłoszenia o sprzedaży wierzytelności dewelopera. To spór z architektem.

Notowana na NewConnect Pragma Inkaso zamieściła ostatnio w prasie ogłoszenia o sprzedaży wierzytelności przypadającej od giełdowego Reinholda. Chodzi o nieco ponad 1,07 mln zł. Firma przestrzega, że od podmiotu, który nabędzie od dewelopera nieruchomość w Katowicach, też będzie dochodzić zapłaty, jeśli Reinhold wcześniej nie ureguluje tej kwoty.

— Jesteśmy w sporze z architektem, który wykonał dla spółki projekt osiedla mieszkaniowego w Katowicach — wyjaśnia Michał Borowski, prokurent i doradca Reinhold Polska, były naczelny architekt Warszawy.

Jego zdaniem, projekt, którego wykonanie zleciła spółka, jest niemożliwy do zrealizowania.

— Nie twierdzimy, że architekt wszystko wykonał źle, dlatego zapłaciliśmy mu część [około 1/3 — red.] należnej kwoty — mówi Michał Borowski.

Dodaje, że ogłoszenie jest zapewne jakąś formą nacisku, stosowaną przez firmę obracającą wierzytelnościami.

— To nie jest tak, że nie możemy uregulować tej kwoty, bo np. nasza sytuacja finansowa na to nie pozwala. Absolutnie nie. Nie zapłaciliśmy całości, bo jesteśmy w sporze z wykonawcą. Być może sprawa znajdzie finał w sądzie — uspokaja Michał Borowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy