Reinkarnacja DGA

KSA
opublikowano: 01-09-2010, 00:00

Grupa zamienia się w fundusz inwestycyjny. W przyszłym roku wprowadzi na NewConnect dwie spółki.

Grupa zamienia się w fundusz inwestycyjny. W przyszłym roku wprowadzi na NewConnect dwie spółki.

DGA zgodnie z zapowiedziami pracuje nad zmianą struktury grupy kapitałowej tak, by przypominała fundusz inwestycyjny. Spółka zmienia formułę działalności, bo za jakiś czas na projekty związane z dofinansowaniem unijnym nie będzie już można liczyć.

— Na tegoroczne wyniki wpływa jeszcze projekt stoczniowy. W III kwartale powinniśmy otrzymać od ARP jeszcze około 6 mln zł — mówi Andrzej Głowacki, prezes DGA.

Spółka nadal będzie świadczyć usługi konsultingowe dla biznesu, ale coraz istotniejsza będzie działalność inwestycyjna. W tym roku DGA zainwestowało m.in. w firmę zarządzającą dokumentacją Ad Akta i platformę zakupową FastDeal.pl. Na celowniku ma kolejne spółki.

— Do końca roku chcemy zainwestować jeszcze w trzy podmioty: dwa z branży internetowej i jeden produkcyjny — informuje Andrzej Głowacki.

Szacuje, że będą to inwestycje rzędu 0,6-0,8 mln zł każda. Natomiast w przyszłym roku dwie spółki z grupy — Ad Akta i DGA Energia — mają trafić na NewConnect.

DGA miało w I półroczu 23,2 mln zł przychodów i 0,3 mln zł zysku netto. Zarząd będzie się starał, by cały rok nie był gorszy pod względem wyników od 2009 r., ale nie ukrywa, że będzie to wyzwanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane