Rekomendacje

Artur Szymański
opublikowano: 21-11-2002, 00:00

PKN Orlen. Rafał Jankowski, analityk CDM Pekao SA podniósł rekomendację akcji PKN Orlen z „neutralnie” do „ponad rynek”. W raporcie z 13 listopada wycenił ich wartość na 26 zł.

Poprawa wyników płockiego koncernu to w znacznym stopniu zasługa m.in. wyceny jego zapasów oraz zakończenia remontów w płockiej rafinerii.

— Perspektywy IV kwartału nie są jednoznaczne. Z jednej strony marże rafineryjne liczone w oparciu o ceny SPOT osiągnęły najwyższy poziom w tym roku, z drugiej jednak, stało się tak w otoczeniu spadających cen ropy naftowej, a także produktów rafinacji, co każe dość ostrożnie spoglądać na opłacalność rafinacji w tym okresie — głosi ostatnia rekomendacja CDM Pekao SA.

Wartość akcji oszacowana została na 26 zł, w tym udział Polkomtela na 4 zł.

Agora. Analitycy DM BIG Banku Gdańskiego podtrzymali rekomendację „neutralnie” dla akcji Agory. W raporcie opatrzonym datą 8 listopada obniżyli jednak szacowaną wartość akcji spółki z 53 na 51 zł.

Wyniki Agory w III kwartale były słabe. Spowodowała to utrzymująca się kiepska koniunktura na rynku reklamowym.

Analitycy uważają, że decydujący wpływ na wyniki Agory w 2003 roku będą miały negocjacje z domami mediowymi. W tym roku, w przeciwieństwie do konkurencji, spółka nie udzieliła im wysokich rabatów. Presja na obniżenie cen reklam w „Gazecie Wyborczej” może być bardzo duża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy