Rekomendacje

Marek Druś
03-12-2003, 00:00

KOGENERACJA: kupuj

Beskidzki Dom Maklerski rekomenduje „kupno” akcji Kogeneracji. W raporcie z 24 listopada cenę docelową akcji spółki szacuje na 27,50 zł.

Analitycy BDM zwracają uwagę, że Kogeneracja ma monopolistyczną pozycję na lokalnym rynku elektrociepłowniczym. Jednocześnie taryfikacja cen ciepła i energii elektrycznej oraz zawieranie długoterminowych umów na dostawę węgla, głównego paliwa wykorzystywanego przez spółkę, uniezależniają ją w znacznym stopniu od wahań cen surowców i produktów. Stabilizuje to skutecznie w ujęciu rocznym poziom kosztów i przychody spółki.

Specjaliści BDM podkreślają, że w Kogeneracji widać już efekty restrukturyzacji grupy. Wyniki spółki za III kwartał wskazują przy tym, iż restrukturyzacja nie została jeszcze zakończona.

BDM prognozuje, że Kogeneracja zakończy rok 490,7 mln zł przychodów, 14,4 mln zł zysku operacyjnego i stratą 200 tys. zł.

— W oparciu o wycenę porównawczą ustaliliśmy wartość akcji Kogeneracji na 27,8 zł. W oparciu o model DCF wycena wynosi 27,5 zł — głosi raport BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje