Rekomendacje

Reuters
09-08-2005, 00:00

Agora: kupuj

Merrill Lynch, amerykański bank inwestycyjny, podniósł do 76 zł wycenę akcji Agory w perspektywie 12 miesięcy. W raporcie z 8 sierpnia, czyli już po opublikowaniu wyników spółki za drugi kwartał, Merrill Lynch podtrzymał rekomendację „kupuj”.

Agora wykazała w minionym kwartale zysk netto na poziomie 49 mln zł, czyli o 133 proc. wyższy niż rok wcześniej. Jednak było to poniżej prognoz rynku.

„Po ogłoszeniu wyników spółki za drugi kwartał rynek zareagował negatywnie i akcje staniały o 2,7 proc. Wydaje się nam, że taka reakcja wynikała ze zbyt wygórowanych oczekiwań. Podtrzymujemy więc rekomendację „kupuj” i podnosimy cenę docelową o 1 zł” — czytamy w raporcie Merrill Lynch.

Po telekonferencji z władzami Agory specjaliści Merrill Lynch podnieśli szacunki zysku na akcje w 2005 r. o 15,5 proc. i o 17 proc. w 2006 r. Spodziewają się też kolejnych ope- racji wykupu własnych akcji Agory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje