Rekomendacje

Reuters, ADM
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

Forte: Sprzedaj

Analitycy DM Millennium w raporcie z 16 marca obniżyli rekomendację z „redukuj” do „sprzedaj” dla akcji Forte, wyceniając je na 9,6 zł. „Mimo wysokiego popytu na meble, zarówno za granicą, jak i na rynku polskim, spółka ma wyraźne trudności z podstawową działalnością operacyjną, czyli produkcją i handlem meblami. Od początku roku kurs Forte wzrósł prawie o 19 proc. Wzrost ten uznajemy jako całkowicie nieuzasadniony” — napisano w raporcie. Więcej na www.millenniumdm.pl.

Lotos: Trzymaj

Deutsche Bank Securities w czwartkowym raporcie podniósł rekomendację dla Grupy Lotos do „trzymaj” ze „sprzedaj”. Analitycy podnieśli też cenę docelową z 38 zł do 38,5 zł. „Podnieśliśmy rekomendację dla Lotosu za sprawą 15-procentowego spadku ceny akcji oraz gorszego zachowania papieru w porównaniu z regionalnymi odpowiednikami i polskimi indeksami” — piszą analitycy w raporcie.

Paged: Kupuj

Analitycy DM Millennium w raporcie z 16 marca podtrzymali rekomendację „kupuj” dla akcji spółki Paged, wyznaczając cenę docelową na 30,2 zł za papier. Wyniki Pagedu z IV kwartału były gorsze niż oczekiwano. To efekt restrukturyzacji segmentu meblowego, a także przejściowych problemów segmentu sklejkowego, który do tej pory był motorem napędowym grupy. Analitycy uważają jednak, że na fali wysokiego popytu na meble za granicą, a także dzięki ożywieniu w krajowej branży budowlanej spółka zakończy restrukturyzację w 2007 r. i znacznie poprawi wyniki. Więcej na www.millenniumdm.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy