Rekomendacje

CK
21-11-2007, 00:00

Rekomendacje

Barlinek: trzymaj

Analitycy Citigroup podwyższyli rekomendację dla akcji Barlinka do „trzymaj” ze „sprzedaj”. Obniżyli jednocześnie cenę docelową do 16,8 zł z 18,4 zł. We wtorek po południu za papiery producenta paneli podłogowych trzeba było zapłacić 14,10 zł.

Paged: kupuj

Analitycy Millennium DM w raporcie z 14 listopada podwyższyli rekomendację dla akcji Pagedu z „akumuluj” do „kupuj”. Cenę docelową dla nich wyznaczyli na 41,1 zł. W dniu wydania raportu kurs papierów Pagedu wynosił 33,2 zł. We wtorek za jedną akcję płacono 28,77 zł.

Analitycy pozytywnie oceniają wyniki finansowe Pagedu z trzeciego kwartału. Pokreślili, że nie spełniły one wysokich oczekiwań rynkowych, ale słabe rezultaty miały również pozostałe spółki z branży drzewnej.

„Pomimo trudnych warunków otoczenia rynkowego (rosnące ceny surowca drzewnego, aprecjacja złotówki) Paged konsekwentnie redukuje koszty, realizuje projekty inwestycyjne w podmiotach z grupy i upraszcza strukturę organizacyjną” — czytamy w raporcie.

Polimex- -Mostostal: akumuluj

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 12 listopada obniżyli cenę docelową dla akcji Polimeksu do 9,1 zł z 10,7 zł, podtrzymując rekomendację „akumuluj”. W dniu wydania rekomendacji kurs budowlanej spółki wyniósł 8,5 zł.

„Na podstawie analizy portfela zamówień przewidujemy, że Grupa Polimeksu wykaże niższą rentowność netto w latach 2008-2010, niż wcześniej zakładaliśmy” — czytamy w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje