Rekomendacje

CK
opublikowano: 18-01-2008, 00:00

REKOMENDACJE

PuŁawy: redukuj

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego w raporcie z 11 stycznia wydali rekomendację „redukuj” dla Zakładów Azotowych Puławy. Papiery spółki wycenili na 93 zł za sztukę.

Raport wydano przy kursie akcji Puław na poziomie 106 zł. W środę na zamknięciu Puławy kosztowały 86,7 zł za papier.

„Główne ryzyko, jakie cechuje działalność spółki, to możliwości nagłych zmian cen surowców oraz kursów walut, co może mieć istotny wpływ na rentowność prowadzonej działalności. Nie bez znaczenia jest również uzależnienie od pojedynczego dostawcy kluczowego surowca, jakim jest dla ZAP gaz ziemny. Wyniki spółki w zakresie produkcji nawozów są także silnie uzależnione od koniunktury w rolnictwie” — napisano w raporcie.

Analitycy dodają, że na rynkową cenę akcji ZAP będzie miało także wpływ to, iż od lutego roku 2008 do obrotu zostanie dopuszczonych ponad 2 mln akcji pracowniczych. To w wypadku utrzymywania się niekorzystnej sytuacji na rynku kapitałowym może się przełożyć na spadek ceny wywołany dodatkową podażą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane