Rekomendacje

KZ
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

Comarch: trzymaj

Analitycy Ipopemy w raporcie z 17 stycznia podnieśli rekomendację do „trzymaj” ze „sprzedaj”, ustalając cenę docelową dla walorów na 129,25 zł. W dniu wydania rekomendacji za akcje Comarchu płacono 114,5 zł. W piątek przed południem kosztowały one 129 zł. Zmiana zalecenia dla Comarchu wynika z tego, że od 21 grudnia 2007 r., czyli dnia wcześniejszego raportu, cena akcji spółki spadła o 27,1 proc. (podczas gdy WIG o 18,3 proc.) i znalazła się poniżej ceny docelowej wyznaczonej przez Ipopemę

ING BSK: sprzedaj

Analitycy Citigroup w raporcie z 25 stycznia obniżyli rekomendację dla akcji ING Banku Śląskiego z „trzymaj” do „sprzedaj”. Informację podała agencja Bloomberg. W piątek po południu za papiery ING BSK płacono na GPW 645 zł. To o 0,8 proc. mniej niż dzień wcześniej.

Barlinek: kupuj

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 17 stycznia wydali dla producenta paneli podłogowych rekomendację „kupuj”. Cenę docelową akcji wyznaczyli na 14 zł. W piątek na GPW kurs Barlinka rósł o 0,4 proc. i wynosił 12,4 zł.

„Nasza prognoza wyników na IV kwartał zakłada, że Barlinek zrealizuje podaną w grudniu prognozę za 2007 rok. Spodziewamy się 135 mln zł przychodów i prawie 16 mln zł zysku netto. W ujęciu kwartalnym jest to wynik historycznie najwyższy, jednak biorąc pod uwagę zwiększone moce produkcyjne (przez cały IV kwartał działał zakład na Ukrainie), nie może być uznany za wynik rewelacyjny” — czytamy w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane