Rekomendacje

Marek Druś
opublikowano: 01-02-2008, 00:00

REKOMENDACJE

TP: przewaŻaj

Analitycy HSBC podnieśli z „neutralnie” do „przeważaj” rekomendację dla walorów Telekomunikacji Polskiej. Dwunastomiesięczną cenę docelową podwyższono z 25 do 27,3 zł. Informację podała agencja Bloomberg. W czwartek w południe na warszawskiej giełdzie za papiery giganta płacono 23,1 zł — o pół proc. mniej niż w środę.

Teta: trzymaj

Analitycy AmerBrokers w raporcie z 22 stycznia pozostawili bez zmian rekomendację dla akcji Tety na poziomie „trzymaj”. Cenę docelową jednej akcji podwyższyli do 17.1 zł z 16 zł. W dniu wydania rekomendacji kurs Tety wynosił 15.5 zł, a w czwartek — 17,4 zł.

„Grupa kapitałowa w trzech pierwszych kwartałach ub.r. zanotowała istotną poprawę wyników finansowych. Wysokie tempo wzrostu przychodów skonsolidowanych spowodowało, że mimo szybciej rosnących kosztów wytworzenia grupa wykazała znaczący przyrost zysków. Wyniki operacyjne wskazują, że TETA, rozbudowując własną ofertę produktową, jest w stanie istotnie zwiększyć skalę działania. Na rok 2007 zarząd spółki prognozował uzyskanie 60 mln zł (+50,6 proc.) przychodów ze sprzedaży oraz 10 mln zysku netto. Wykonanie prognozy powinno korzystnie wpłynąć na wskaźniki rynkowe spółki i jej notowania” — czytamy w raporcie. Pełna analiza dostępna jest na stronach DM AmerBrokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane