Rekomendacje

CK
opublikowano: 04-02-2008, 00:00

Police: neutralnie

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 30 stycznia rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Zakładów Chemicznych Police od „neutralnie”. 12-miesięczną cenę docelową ustalili na 18 zł. Raport wydano przy cenie akcji Polic 16,4 zł. W piątek na giełdzie papiery kosztowały na zamknięciu 16,29 zł.

„Kurs akcji wychodzących z problemów finansowych Polic wzrósł znacznie więcej od wszystkich krajowych dużych spółek chemicznych oraz indeksów GPW w 2007 roku. Nadal uważamy, iż istnieje duży potencjał wzrostu, który może zostać zrealizowany w 2008 r. Jednak nieprzewidywalność cen surowców skłania nas do bardziej zachowawczego podejścia do kształtowania się ich cen w najbliższych dwóch latach” — czytamy w raporcie.

Analitycy wyliczyli, że nawet przy konserwatywnych założeniach Police są notowane ze wskaźnikami 2008-09 EV/EBITDA 4,8x oraz 5,5x, co implikuje blisko 40-procentowe dyskonto wobec porównywalnych spółek zagranicznych.

PuŁawy: przewaŻaj

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 30 stycznia podnieśli cenę docelową dla akcji Zakładów Azotowych Puławy do 150 zł ze 145 zł. Podtrzymali rekomendację „przeważaj”. Raport wydano przy kursie 99,5 zł. W piątek na zamknięciu papiery zdrożały 6,4 proc. i kosztowały 117 zł.

„W przededniu publikacji rewelacyjnych wyników II kw. ’07/08 oraz potencjalnego znacznego podniesienia prognoz zarządu na 2007/08, uważamy, że poniedziałkowy debiut akcji pracowniczych będzie stanowić dobrą okazję do kupna akcji Puław, a nie powód do krótkoterminowego osłabienia kursu” — czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że Puławy uzyskują bardzo wysokie przepływy pieniężne i są notowane z 55-procentowym dyskontem wobec zagranicznych producentów nawozów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy