Rekomendacje

AND
opublikowano: 02-07-2008, 00:00

Monnari Trade: neutralnie

Dom Maklerski AmerBrokers obniżył 24 czerwca rekomendację dla akcji Monnari do „neutralnie”. W dniu wydania raportu kurs odzieżowej spółki wynosił 23,5 zł. We wtorek za papiery płacono już 21,3 zł.

Czynnikiem, który miał wpływ na zmianę zalecenia inwestycyjnego, jest sytuacja techniczna — przełamanie przez kurs poziomu wsparcia ustanowionego na poziomie 26,0 zł.

„Kurs Monnari od kwietnia 2007 roku znajduje się w trendzie spadkowym. Od początku 2008 roku kurs utrzymywał się w konsolidacji w obszarze 26,0-30,0 zł. 23 czerwca została przełamana linia wsparcia. Wybicie kursu poniżej linię wsparcia o 9,6 proc. daje nam podstawy do zmiany rekomendacji ze względów technicznych” — czytamy w rekomendacji.

Analitycy zauważają również, że dodatkowym negatywnym czynnikiem mającym wpływ na postrzeganie spółki był komunikat z 17 czerwca. Poinformowano w nim o odstąpieniu od negocjacji z niemiecką Grupą Wortmann, właścicielem obuwniczej marki Tamaris. W przeszłości Monnari ze współpracą z Grupą Wortmann wiązało duże nadzieje oraz szacowało pojemność polskiego rynku na około 100 salonów Tamaris.

Comarch: kupuj

Analitycy KBC Securities w raporcie z 24 czerwca podwyższyli rekomendację dla Comarchu do „kupuj” z „trzymaj”. Cena docelowa akcji informatycznej spółki została jednak obniżona o 14 proc. (do 99,4 zł). W dniu wydania raportu jej kurs wynosił 80,2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje