Rekomendacje

DI
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Netia: kupuj

Analitycy Wood Co. podwyższyli cenę docelową akcji Netii do 6,8 zł z 5,8 zł poprzedno i podtrzymali rekomendację "kupuj".

Comarch: sprzedaj

Analitycy KBC Securities,

w raporcie z 14 września, obniżyli rekomendację Comarchu do

"sprzedaj" z "trzymaj". Wycenę

akcji obniżono o 27 proc., do 69 zł.

"Obniżyliśmy prognozy zysków Comarchu, aby odzwierciedlały perspektywy pogorszenia przychodów spółki matki, większe straty tzw. nowych przedsięwzięć i oczekiwania słabszego wzrostu zysków w SoftM" — napisano w raporcie.

"Ponadto pomniejszyliśmy naszą wycenę o 3,1 zł na akcję (4 proc.) ze względu na kontrowersyjną emisję akcji w Comarchu AG. W rezultacie nasza wycena spadła o 27 proc., do 69 zł na akcję, co implikuje 10-procentowy potencjał spadkowy" — dodano.

Raport wydano przy kursie akcji Comarchu na poziomie 76,9 zł.

Analitycy KBC napisali w raporcie, że preferują akcje Sygnity.

"W ciągu ostatnich trzech miesięcy kurs akcji spółki spadł o 13 proc., dając zwrot niższy o 18 proc. niż indeks WIG20. Notowana przy 12,6x C/Z na 2012P spółka ma 19-procentową premię względem polskich spółek IT. Naszym zdaniem, taka premia jest nieuzasadniona. Wolimy Sygnity, która oferuje wyższy potencjał wzrostu zysków w nadchodzących latach (po zakończeniu restrukturyzacji) i obecnie jest notowana 39 proc. poniżej naszej wyceny" — napisano

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy