Rekomendacje

DI
opublikowano: 03-02-2011, 00:00

REKOMENDACJE

Azoty Tarnów: trzymaj

DM IDMSA w raporcie z 25 stycznia podwyższył cenę docelową Azotów Tarnów do 35,8 zł z 30,7 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 37 zł.

Police: sprzedaj

Analitycy Millennium DM w raporcie z 24 stycznia wydali rekomendację "sprzedaj" dla akcji Polic. Cena docelowa papierów spółki została wyznaczona na 8,04 zł. W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 10,35 zł.

Analitycy Millennium DM prognozują, że pomimo obecnej poprawy wyników zwraca uwagę brak konkurencyjności w segmencie nawozowym spółki w długim okresie.

"Pomimo wysokich zysków spółki w IV kw. oraz prawdopodobnie także w I kw. 2011 roku, istnieje wysokie ryzyko, że kolejny sezon będzie już mniej udany. Przemawia za tym strukturalny brak konkurencyjności w segmencie nawozowym (kończone duże inwestycje w regionach z dostępem do tanich surowców, wysokie ceny gazu w Polsce oraz oligopol na rynku soli potasowej)" — napisano w raporcie.

Puławy: kupuj

DM IDMSA w raporcie z 25 stycznia podwyższył cenę docelową dla Puław do 130,2 zł ze 105 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj". W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 106 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane