Rekomendacje

DI
opublikowano: 08-02-2011, 00:00

REKOMENDACJE

Netia: kupuj

Analitycy Raiffeisen Research w raporcie z 2 lutego rozpoczęli rekomendowanie akcji Netii od "kupuj", a cenę docelową wyznaczyli na 6,2 zł.

ZUK StĄporkÓw: akumuluj

DM BOŚ w raporcie z 31 stycznia wydał rekomendację "akumuluj" dla ZUK Stąporków, ustalając cenę docelową akcji spółki na 16,5 zł. Rekomendację wydano przy cenie 14,6 zł.

"Zapowiadana w II kwartale br. emisja akcji wpłynie co prawda na rozwodnienie wypracowywanych zysków, ale przede wszystkim umożliwi Spółce rozszerzenie działalności operacyjnej o rynek biopaliw, a tym samym realizację zapowiadanej strategii rozwoju. Jednocześnie emisja doprowadzi do poprawy płynności akcji na GPW, co korzystnie wpłynie na zainteresowanie spółką wśród inwestorów giełdowych. W krótkim horyzoncie niepewność związana z ceną emisyjną może jednak negatywnie oddziaływać na zachowanie kursu" — napisano w rekomendacji.

"Za cenę docelową akcji spółki uznajemy cenę 16,5 zł, która stanowi średnią z wycen dokonanych metodą porównawczą oraz metodą dochodową, co oznacza, iż obecnie spółka notowana jest

z dyskontem w wysokości

13,0 proc. Wydajemy zatem

rekomendację akumuluj"

— dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane