Rekomendacje

DI
opublikowano: 03-03-2011, 00:00

Enea: neutralnie

Analitycy z Espirito Santo, w raporcie z 25 lutego, obniżyli rekomendację dla Enei do "neutralnie" z "kupuj", podwyższając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 24,5 zł z 21,8 zł. Raport przygotowano przy kursie 22,1 zł.

Według analityków potencjał wzrostu dla kursy Enei jest ograniczony. Spółka mocno zdrożała w drugiej połowie ubiegłego roku po rozpoczęciu procesu prywatyzacyjnego, a do czasu wejścia do niej nowego właściciela strategiczne decyzje nie będą podejmowane.

Analitycy spodziewają się 10 proc. premii w stosunku do obecnego kursu Enei w procesie sprzedaży 51 proc. akcji spółki. Espirito przewiduje, że w tym roku przychody Enei wzrosną do 8,5 mld zł, EBITDA do 1,5 mld zł, a zysk netto do 748 mln zł.

Tauron: kupuj Analitycy z Espirito Santo, w raporcie z 25 lutego, podnieśli cenę docelową dla akcji Tauronu do 7,5 zł z 6,7 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj". Raport został przygotowany przy kursie 6,15 zł.

Eksperci Espirito przewidują, że w tym roku przychody Tauronu wzrosną do 17,2 mld zł, EBITDA do 3,23 mld zł, a zysk netto do 1,27 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu