Rekomendacje

DI
opublikowano: 04-03-2011, 00:00

Ambra: kupuj

Analitycy Biura Maklerskiego Banku BPH, w raporcie z 2 marca, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Ambry, podwyższając wycenę akcji spółki do 12,27 zł z 10,35 zł za sztukę. Rekomendację sporządzono przy kursie 8,62 zł.

"Stabilne perspektywy rozwoju rynku winiarskiego w Polsce w konfrontacji z nadal niskim spożyciem wina oraz zmianami upodobań konsumentów do spożywania alkoholi słabszych stawiają funkcjonowanie spółki w korzystnym świetle" — czytamy w raporcie.

"Generowane zyski umożliwiają potencjalne akwizycje. Grupa rozważa rozszerzenie oferty produktowej o część mocnych alkoholi, choć głównym czynnikiem determinującym wybór będzie stopa zwrotu z inwestycji, która nie pogorszy obecnych marż. Potencjalne akwizycje mogą pochłonąć nawet 80 mln zł zarówno na rynku polskim, jak i w Czechach, Słowacji i Rumunii" — napisali analitycy BM BPH.

PKN Orlen: powyŻej rynku

Credit Suisse, w raporcie z 3 marca, podniósł cenę docelową dla PKN Orlen do 65 zł z 35 zł, podnosząc jednocześnie rekomendację do "powyżej rynku" z "neutralnie". Raport został przygotowany przy kursie 45,5 zł.

Credit Suisse nie zawiera w swoich wycena sprzedaży Orlen Lietuva. Ich zdaniem ewentualna sprzedaż tych aktywów mogłaby dać potencjał wzrostu kursu o kolejne 9 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy