Rekomendacje

Impexmetal: kupuj

Rekomendacje

DI
opublikowano: 28-03-2011, 00:00

Impexmetal: kupuj

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 18 marca, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Impexmetalu. Cenę docelową akcji oszacowano na 5,90 zł.

"Grupa w czwartym kwartale 2010 roku znacząco zwiększyła sprzedaż. Wysokie zapotrzebowanie na blachy aluminiowe, jakie mieliśmy okazję obserwować w czwartym kwartale, powinno prowadzić w kolejnych okresach do zwiększenia siły przetargowej walcowni i wzrostu marży przerobowych" — czytamy w raporcie.

"Obserwowane wysokie zapotrzebowanie na ołów na rynku krajowym przy wysokiej cenie na rynkach światowych oraz słabym złotym do dolara gwarantować będzie wypracowanie wysokich wyników segmentu recyclingu baterii ołowiowych (Baterpol)" — przewidują analitycy.

DI BRE Baku podwyższył prognozę wolumenów grupy na 2011 rok z 183,9 tys. ton do 197,0 tys. ton oraz prognozę wyniku netto z 81,6 mln zł do 89,7 mln zł. Spółka przy bieżącej cenie na 2011 rok, biorąc pod uwagę powyższe szacunki, notowana jest z P/E 10,4.

Lotos: przewaŻaj

Barclays Capital podwyższył rekomendację dla Grupy Lotos do "przeważaj" z "równoważ", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na 50 zł za papier. [PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane