Rekomendacje

DI
opublikowano: 06-04-2011, 00:00

Kopex: akumuluj

DM BDM, w raporcie z 31 marca, podwyższył cenę docelową dla akcji Kopeksu do 23,6 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj". Raport wydano przy cenie 21,1 zł.

"Od naszego ostatniego zalecenia z grudnia 2010 roku kurs spółki wzrósł już o 28,5 proc. Wyniki operacyjne Kopeksu w czwartym kwartale 2010 roku utwierdzają nas w przekonaniu, że spółka konsekwentnie realizuje program restrukturyzacyjny (rentowna Odlewnia, Waratah, spółki w Serbii). W nowej prognozie zwracamy uwagę na niedoszacowany przez nas wcześniej segment produkcji maszyn i urządzeń elektrycznych i elektronicznych, który obok segmentu usług górniczych, stanie się w naszej ocenie motorem wzrostu wyników Kopexu w 2011 roku" —napisali analitycy w raporcie.

Eksperci spodziewają się dobrych wyników finansowych spółki. W pierwszym kwartale zysk netto ma wzrosnąć o 127,1 proc. (licząc rok do roku) do 20,1 mln zł. W całym 2011 roku Kopex powinien zarobić na czysto 105,5 mln zł (wzrost o 219,3 proc.), co implikuje prognozowany wskaźnik cena/zysk na poziomie 14,8.

LPP: kupuj

Analitycy ING podwyższyli rekomendację dla LPP do "kupuj" z "trzymaj". Informację podała agencja Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy